Swimbaby

 

MERAK ETTİKLERİNİZ

MUHTEMEL SORULARINIZA CEVAPLAR


Swimbaby bir yüzme okulu mudur?

Hayır bir yüzme okulu değildir. Swimbaby bebeklere ve okul öncesi çocuklara doğuştan sahip oldukları dalış ve su altında nefes tutma refleksini, verilen komutlar sayesinde kullanmalarını öğreten, fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimini sağlayan bir SU AKTİVİTESİDİR.


Bebeğimi ne zaman yüzdürmeliyim?

Yeni doğmuş bebeğinize yüzmeyi öğretmeye küvetinizden başlamalısınız. swimbaby müfredatı gereği bebeğinizi dördüncü ayından sonra derslere dahil etmektedir. Öncesi için bizlerden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


Bebekler nasıl yüzebiliyor?

Çocukların kas ve motor gelişimi dört yaşına kadar tamamlanmadığı için stil yüzmesine elverişli değillerdir ancak bebekler özgürce suyun altında hareket edebilmektedirler. Suya olan içgüdüleri dokuz aya kadar devam eder ve bebekler kendilerini rahatça suya bırakıp, yunus gibi kıvrılarak suyun içinde yüzebilirler. Bunu da dalma refleksini devreye sokarak yaparlar.


Bebeğimin yüzme öğrenmesi neden önemlidir?

Su bebekleri heyecanlandirir, canlandırır. Bebek yüzmesi hem eğlenceli, hem öğretici bir aktivitedir. Bebeğiniz derslere katıldığında kendi yaş grubu çocuklarla vakit geçirir. Fiziksel (kas gelişimi, sağlık, koordinasyon ve motor becerileri ) gelişimi için ve sosyal (paylaşma, suya saygı duyma, kendine güven, özgürce hareket edebilme) gelişimi için çok faydalıdır.


Doktoruma sormalı mıyım?

Kesinlikle! Lütfen doktorunuza danışın. Size, sizin için en iyi cevabı kendisi verecektir. Hepatit B aşısının tamamlanmış olması da büyük önem taşımaktadır.


Hangi koşullarda ders programınıza katılmamalıyız?

Bebeğinizin / çocuğunuzun kronik bir rahatsızlığı varsa. Örneğin; astım, bronşit, sık sık tekrarlayan cilt hastalıkları gibi sorunları çok sık yaşıyorsa katılmamanızı öneririz. Katılmak istiyorsanız da lütfen öncesinde doktorunuza danışın.


Çocuğum sudan korkuyor, ne yapmalıyım?

Ebeveynlerin tutumu burada büyük önem taşımaktadır. Bebekleriniz / Çocuklarınız sizin vücut hareketinizden, kullandığınız ses tonundan, seçtiğiniz sözcüklerden, mimiklerinizden çok fazla etkilenirler. Siz rahat ve kararlı olmalısınız. Öncelikle sudan neden korktuğunu düşünmenizde fayda var. Bu korku daha evvel yaşadığı bir tecrübe mi yoksa herhangi birinin hiç kötü niyeti yokken, "aman dikkat suya düşersen boğulursun" gibi bir korumacı yaklaşımından mı kaynaklanıyor? Eğer öyleyse bile siz unutun bu tecrübeyi. Çocuğunuz da unutacaktır! Acele etmeyin, kendini güvende hissettiği bir platformda derse başlamasında fayda vardır. Bizim swimbaby olarak bunu sağlamak için elimizden geleni yapacağımızdan kuşkunuz olmasın.


Bebekler havuz içerisinde ne giyiyor?

Çocuğunuzun tuvalet eğitimi tamamlanmadıysa karın,kalça,bacak bölgesini saran yüzme için özel bez giymelidir. Bir çok markette bu tip bir bez mevcuttur.


Yüzme bilmiyorsam ne yapmalıyım?

Kullandığımız havuzların derinlikleri genellikle 1.40 dir. Katılımcıların ders esnasında yere basabiliyor olması gerekmektedir. Yüzme bilinmesini öneririz ancak şart değildir.


Bebeğim / çocuğum hastaysa?

Lütfen hastaysa derse getirmeyiniz. Çocuğunuzun hasta olup olmadığını en iyi siz anlarsınız ancak bizler de bir şey fark edersek çocuğunuzu suya sokmama hakkına sahibiz. Lütfen böyle bir durumda anlayışlı olunuz. Bebeklerimiz / Çocuklarımız herşeyden önemli.


Bir kur ne kadar sürmektedir?

Bir kur 5 hafta olup, haftada 1 gün 30 dakikadır.


Ders programının fiyatı nedir?

Güncel fiyatlarımız için lütfen bizimle irtibata geçin. Ön kayıtın kesinleştirilmesi için kur başlamadan en geç 5 gün önce ödemenin tamamının yapılmış olması gerekmektedir.


Ödeme yaptıktan sonra iptal edebilir miyim?

Kur başlamadan 5 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ücretin tamamı, daha sonra yapılan iptallerde ücretin %20'si kesildikten sonra kalan tutar iade edilmektedir. Deneme derslerinin iptalinde geri ödeme yapılamamaktadır.


Katılamadığımız dersleri telafi edebilir miyiz?

Sınıf sayısı, kontenjan ve havuzların durumuna bağlı olarak elimizden geleni yaparız ancak her zaman yardımcı olamayabiliriz.


Havuza gelirken yanımda neler getirmeliyim?

Bebeğiniz / çocuğunuz için yüzme bezi, kendiniz için bir mayo, havlu, bebeğinizin bakım malzemeleri ve bone.


Nasıl kayıt olabilirim?

Lütfen Kayıt Formu'nu eksiksiz doldurun. Formunuz bize ulaştıktan sonra en kısa zamanda tarafınıza dönüş yapılacaktır.

 

© 2017 - Copyright SWIMBABY