Swimbaby

 

SWIMBABY PROGRAMI

Swimbaby programı, öğrencinin yaşına göre ayrılan üç temel sınıftan oluşmaktadır. Sınıflar çocuğun beceri ve tecrübesinin artmasına paralel ilerleyen 3'er aşamaya bölünmüştür. Her bir aşama 5 hafta sürmektedir. Dersler haftada 1 gün 30 dakika olarak uygulanmaktadır.

Derslerimiz, bebekler ve çocukların görme, etkileşim ve doğal rekabet yolu ile öğrenme özellikleri göz önünde bulundurularak; becerilerini daha hızlı geliştirmek ve onlara benzersiz bir sosyal aktivite ortamı sunmak amacıyla grup halinde ve ebeveyn katılımlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Gruplar, benzer nitelikteki öğrencilerin bir araya getirilmeleriyle oluşturulmaktadır. Her bir öğrenci için maksimum tekrarlama esası, beceriyi pekiştirmekte ve iyileştirmekte anahtar bir yöntem olarak uygulanmaktadır. Ders gruplarındaki öğrenci sayısı kullanılan havuz koşullarına göre 3 ila 8 arasında değişmektedir.

swimnewborn

(0-4 ay sınıfı)

Bebeklerin doğduğu hafta yüzme eğitimine başlamasını öneririz. Bunu yapabileceğiniz en iyi yer küvetinizdir. Bebeğinizin suyu sevmesini, rahatlamasını sağlarsınız. Bebek henüz emekleyemediği ve yürüyemediği için suyun içerisinde nispeten daha özgürdür. Etrafını keşfetme, beş duyu organını kullanması için de çok uygun bir ortamdır. Nefes tutma refleksleri son derece güçlü olan yeni doğmuş bebeklere, kelime bağdaştırma yöntemiyle nefeslerini tutmayı öğretebilir ve sonrasında da yüzme derslerine başladığınızda sudan korkmayan, rahatlıkla suyun altına dalabilen bir bebeğiniz olur.

Swimbaby sizin banyonuzu ziyaret edip nasıl bir eğitim vermeniz gerektiğini sizlere öğretiyor. Lütfen bununla ilgili sorularınız ve randevu için bizimle irtibata geçiniz.

Bireysel Ders
Evinizde uygulanır

swimbaby

(4-12 ay sınıfı)

1. Aşama: Bebeğin ve ebeveynin suda kendilerini rahat hissetmelerini, ortama alışmalarını ve ebeveynin bebeğini suda rahatlıkla tutmasını sağlama. Bebeği suyla ve farklı uyaranlarla tanıştırma. Yüz üstü ve sırt üstü ayak çırpma ve bunu sözcüklerle destekleme. Bebeğin tutma reflesksini geliştirme, dalma refleksini de komutla bağdaştırarak suyun altına rahatlıkla dalmasını sağlama.

2. Aşama: Önceki aşama içeriğine ilaveten, bebeğin suyun içinde daha özgür olması için ortam sağlama. Eğitmenden ebeveyne kısa yüzüşler gerçekleştirme. Yüz üstü ve sırt üstü ayak çırpma ve bunu daha uzun sürelerde gerçekleştirmesine yardımcı olma. Bebeğin nefes kontrolünü geliştirme.

3. Aşama: Önceki aşamalara ilaveten, havuz içerisinde kendi sınırlarını belirlemesine yardımcı olma. Suda ne kadar hareket edebileceğini keşfetmesi için ortam sağlama. Dalma refleksini kullanarak suyun altında daha uzun süre yüzmeyi geliştirme.

Grup Dersi
Anlaşmalı havuzlarda uygulanır

swimtoddler

(12 ay - 3,5 yaş sınıfı)

1. Aşama: Çocuğa nefes tutma alışkanlığını kazandırma, tek başına yüzmeye teşvik etme, koordinasyonunu ve suyun içinde kendini itmesini öğretme ve geliştirme. Fiziksel gücünü fark ettirme ve bunu doğru şekilde kullanmasını sağlama.

2. Aşama: İlk aşamaya ilaveten eğitmenden ebeveyne tek başına yüzme, nefes kontrolü, suyun altından yüzebilme becerisinin geliştirilmesi.

3. Aşama: Önceki aşamaların içeriğine ilaveten tek başına ayak çırpma ve elleri ile suda kendini itme becerisi için alt yapıyı oluşturma.

Grup Dersi
Anlaşmalı havuzlarda uygulanır

swimprivate

(0-3,5 yaş arası)

Bebeğinizin yaşına ve sizin zamanınıza uygun olarak oluşturulacak özel ders programı. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

 

 

© 2017 - Copyright SWIMBABY