Swimbaby

 

SWIMBABY HAKKINDA

FİZİKSEL, RUHSAL VE SOSYAL GELİŞİM

Swimbaby bebeklere ve okul öncesi çocuklara doğuştan sahip oldukları dalış ve su altında nefes tutma refleksini, verilen komutlar sayesinde kullanmalarını öğreten, fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini destekleyen bir su aktivitesidir.

Swimbaby bir yüzme okulu değildir.

40 yıllık deneyimin bir ürünü olarak Avustralyalı yüzme antrenörü Laurie Lawrence tarafından geliştirilen müfredatımız; 0-4 yaş arası bebeklerin ve okul öncesi çocukların ebeveynleriyle kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerini, bununla birlikte güvenli bir şekilde yüzmenin altyapısını oluşturmalarını hedef almaktadır.

FAYDALARI

  • Vücut direncinin artmasını sağlar
  • Kas ve iskelet sistemini güçlendirir
  • Sinir sistemini ve psikolojiyi olumlu etkiler
  • Nefes kontrolünü geliştirir
  • Rahatlatır, uykuyu tetikler
  • Eğlendirir
  • Sosyalleştirir
  • Duyuları geliştirir
  • Özgürce hareket etme olanağı sağlar
  • Ebeveyne olan güveni arttırır

YASEMİN SANER ÇULHA

BEBEK VE OKUL ÖNCESİ YÜZME EĞİTMENİ

Merhaba,

Oğlum Pamir, 8 haftalıkken suyla tanıştı ve o esnada bebeğimin ne kadar huzurlu ve mutlu olduğunu gördüm. O akşam çok rahat uyudu ve gaz problemi olan bir bebek olduğunu unutturdu. Hiç banyo yapmak istemezken yüzme aktivitesinden sonra banyo saatleri eğlenceli bir hal aldı. Suyun biz yetişkinlere ne kadar faydası varsa sevgili bebeklerimize daha da fazla faydası var.

Tüm bunları gördükten ve yaşadıktan sonra kendimi bebek yüzmesinin bir parçası olmaktan alıkoyamadım. İngiltere'de faaliyet gösteren STA (Swimming Teachers Association)'nın dünya çapında geçerli “Aquatic Teaching - Baby and Pre-School” bebek ve okul öncesi yüzme eğitimini ve diğer güvenlik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak bebek yüzdürmesi alanında eğitmen olarak çalışmaya başladım.

Bu alanda kendimi daha fazla geliştirmek üzere Laurie Lawrence’ın kurucusu olduğu World Wide Swim School'un Avustralya disipliniyle oluşturulmuş bebek yüzdürme eğitimlerini de tamamladım.

İngiltere ve Avustralya'da uygulanan farklı bebek yüzdürme tekniklerinde tecrübeli bir eğitmen olarak, 2013 yılında Swimbaby'yi kurdum ve halen eğitmenlik yapmaya devam etmekteyim.

LAURIE LAWRENCE

WORLD WIDE SWIM SCHOOL

1966 yılında, Queensland, Avustralya’da kurduğu yüzme okulunda, pek çok dünya ve olimpiyat şampiyonu yetiştirdi. Koçluk yaptığı çocuk ve gençlerin pek çoğu uluslararası arenada önemli başarılar elde etti ve böylece alanında bir dünya lideri haline geldi.

Kendisi, suyun sağlık üzerindeki olumlu etkilerinin altını çizerek güvenli koşullar altında; her yaştan çocuğa yüzme becerileri kazandırmaya devam etmektedir.

 

 

 

 

 

© 2017 - Copyright SWIMBABY